Sobota, 17. jún

prednášková miestnosť F1prednášková miestnosť F2
09:00 Úvod 09:00 Úvod
09:30 Apparmor (Zdeněk Kubala) 9:30 OpenSource vo webových trendoch pre rok 2017 (Marek Galinski)
10:00 Použitie open source v štátnom projekte ITMS2014+ (Martin Kováčik, Peter Kulich) 10:00 Ako funguje Bitcoin? (Martin Habovštiak)
11:00 Prestávka 11:00 Prestávka
11:15 "We Believe in Open Source" v kancelářské praxi (Václav Steiner, společnost CZ.NIC) 11:15 Zcash a ti další (Petr Hodač)
11:45 HTTP security headers (Tomáš Hála) 11:45 Wayland - jak daleko jsme se dostali? (Jiří Eischmann)
12:45 Prestávka 12:45 Prestávka
14:00 Continuous Intergration pomocí Jenkins (Václav Šístek) 14:00 Aktivity pri tvorbe priestoru pre využívanie otvoreného softvéru v prostredí verejnej správy (Milan Andrejkovič)
14:30 Jak propojujeme nejen český a slovenský internet (Michal Halenka) 14:30 Flatpak - revoluce v distribuci linuxových aplikací? (Jiří Eischmann)
15:20 Prestávka 15:20 Prestávka
15:30 Scuttlebutt - decentralizovaná sieť založená na klebetách (Matej Nemček) 15:30 Tvorba pluginů pro textový editor Vim (Pavel Tišnovský)
16:00 Firefox v roce 2017 (Michal Stanke)
16:30 Lightning talks (F1)
17:00 Záver prvého dňa
17:15 Zhromaždenie členov SOIT

Workshopy
časmiestnosť F1-248miestnosť F2-128
09:30Veronika Švecová:
Začátky s Linuxem
10:00
11:00
11:15
11:45Petr Hodač:
Naučte se vim
12:45Prestávka
14:00Václav Pužman:
Instalace Arch Linuxu
Ladislav Bačo:
Make it "OpenSource" [Malware analysis]
14:30
15:20
15:30Tomáš Hála:
HTTP security headers
16:00

Workshop Samo sa učiace roboty bol zrušený

Nedeľa, 18. jún

prednášková miestnosť F1prednášková miestnosť F2
Sekcia A (miestnosť F1) Sekcia B (miestnosť F2)
09:30 Otvorené vedomie - budúcnosť otvoreného softvéru (Martin Šechný) 09:30 Prečo a ako využiť (micro)Python v elektronike (Marek Mansell)
10:00 LDAP jako úložiště konfiguračních údajů DHCP serveru (Martin Bílý) 10:00 Studentská organizace a OSS (Václav Pužman, Pavel Dostál)
10:30 Prestávka 10:30 Prestávka
10:40 E-mailové reputační systémy (Ondřej Caletka) Drátujeme IoT:
10:40 InfluxDB a Grafana (Jakub Huspek)
11:30 MQTT s Mosquitto brokerem (Vojtěch Suk)
12:20 Integrujeme s Node-RED (Adam Hořčica)
11:30 Efektivní a profesionální sazba v systému LaTeX (Ondřej Guth)
12:30 Rust - jazyk budúcnosti? (Martin Habovštiak)
13:00 Prestávka 13:00 Prestávka
14:00 Wikiúdaje - otvorené údaje vo Wikipédii a za ňou (Michal Matúšov) 14:00 Managing build infrastructure of a Debian derivative (Andrew Shadura)
14:30 Open-sourcové nástroje na tvorbu a používanie webových korpusov (Vladimír Benko) 14:30 illumos, SmartOS, Danube Cloud. (Daniel Kontšek, Ján Poctavek)
15:00 Ako na mobilne applikacie s React Native (Stanislav Miklik)
15:30 Záver

Workshopy

časmiestnosť F1-248miestnosť F2-128
09:30
10:00Marek Mansell:
Hardvérový Workshop s MicroPythonom
10:40Vladimír Benko:
Práca s webovými korpusmi Aranea (korpusový manažér NoSketch Engine) a s paralelnými korpusmi InterCorp (KonText)
11:15
11:45
12:45Prestávka
14:00Martin Habovštiak:
Workshop Rust - jazyk budúcnosti?
14:30
15:20
15:30

16:00 Záver

© Spoločnosť pre otvorené informačné technológie