OSS Víkend

9.-10. apríla 2016, Fakulta matematiky fyziky a informatiky UK, pavilón F, Mlynská dolina, Bratislava

Sobota, 9. apríl

prednášková miestnosť F1prednášková miestnosť F2
09:00 Úvod 09:00 Úvod
09:15 Pavol Rusnák: Decentralizovaný a distribuovaný Internet a prečo by nás mal zaujímať 09:15 Michal Hrušecký: Jak se změnilo openSUSE
10:00 Martin Strbačka: Turris Omnia 10:00 Viliam Kanianský: Koncept Drupalu
10:45 Prestávka 10:45 Prestávka
11:00 Radovan Semančík: Projekt midPoint: ako pár bláznov išlo bojovať s obrami 11:00 Jiří Eischmann: Jak měníme distribuci desktopových aplikací v Linuxu
11:45 Andrej Shadura: Yocto and OpenEmbedded at Collabora 11:45 Peter Hanecak: Open Data Node - Open Source pre Open Data
12:15 obed 12:15 obed
13:15 Robert Varga: OpenDaylight, made in Slovakia 13:15 Michal Chovanec: Q-learning - umela inteligencia na obzore?
14:00 Juraj Bednár: Najzaujímavejšie open-source projekty na ktorých aktívne participujem 14:00 Martin Kalivoda, Miloslav Ofúkaný: GIS hosting Webmap postavený nad open-source technológiami je realitou
14:45 Prestávka 14:30 Prestávka
15:00 Tomas Hornicek: Nasadenie open source v korporacii 14:45 Lukáš Vrabec: Povinné riadenie prístupových práv aj vo Vašom systéme?
15:45 Prestávka 15:45 Ukončenie sekcie
16:00 Panelová diskusia: Profesionálne použitie open source softvéru
Panelisti:
Juraj Bednár (Digmia)
Róbert Varga (OpenDaylight)
Radovan Semančík (Evolveum)
Tomáš Horníček (Orange)
Gabriel Lachman (EEA, Slovensko.Digital)
17:00 Záver prvého dňa

prednáškový skleník
11:00 Štěpán Bechynský: Arduino pro každého
11:45 Prestávka
13:15 Štěpán Bechynský: Arduino workshop
16:15 Ukončenie sekcie
Požiavky na workshop: vlastný laptop a elektrickú predlžovačku (zásuvky sú ďaleko od stolov). Arduino workshop.

Nedeľa, 10. apríl

prednášková miestnosť F1prednášková miestnosť F2
09:30 Radovan Semančík: Úvod do adresárových služieb a protokolu LDAP 09:30 Marek Grác: Spolupráca open-source firmy s univerzitou
10:00 Michal Hrusecky: Tntnet – píšeme weby v C++
10:30 Prestávka 10:30 Prestávka
10:45 Ľubomír Rintel: Namespaces v Linuxe 10:45 Martin Šechný: Moderný webdizajn - prístupnosť, bezpečnosť, súkromie a marketing
11:30 Štěpán Cenek: Puppet Introduction11:30 Michal Kaukič: Jupyter notebook - revolúcia vo vzdelávaní?
12:15 obed 12:15 obed
13:15 Věroš Kaplan: Icinga2 - moderní monitorovací systém 13:15 Andrej Repiský: Multiplatformný vývoj aplikácií v Qt
14:00 Prestávka 14:00 Richard Marko: Opensource Hardware
14:15 Peter Slovák: Infrastructure as Code s pomocou OpenStack a SaltStack 15:00 Ukončenie sekcie
15:00 Tomáš Srnka: vpsFree.cz - linuxový server od neziskovky
16:00 Záver

© Spoločnosť pre otvorené informačné technológie